گردو خشک 1401 موجب کاهش استرس در افراد مضطرب می شد

مکانیسم‌های سلولی زیربنای اثرات محافظتی گردو خشک 1401 بر التهاب مرتبط با میکروگلیال مغز را بررسی کرد.

برای این منظور، آنها به موش‌های مسن گردو یا رژیم‌های غذایی کنترلی دادند و سرم حاوی ALA و سایر مواد فعال زیستی مشتق شده از گردو جمع‌آوری کردند. سرم حیوانات تغذیه شده با گردو از سلول های میکروگلیال در برابر التهاب ناشی از LPS محافظت کرد. در راستای این یافته، لی و همکاران.

اخیراً گزارش شده است که افزودن ALA به محیط کشت سلولی باعث کاهش تولید بیش از حد اکسید نیتریک، آزادسازی سایتوکاین‌های پیش‌التهابی و تولید گونه‌های اکسیژن فعال در سلول‌های گلیال C6 تیمار شده با نوروتوکسین می‌شود که به افزایش زنده‌مانی سلول تبدیل می‌شود.

گردو

یل ALA برای جلوگیری از اختلال اضطراب ناشی از آسیب مغزی تروماتیک در یک مدل موش صحرایی با تاثیر خفیف کنترل‌شده قشر مغز مورد آزمایش قرار گرفت، به طوری که تجویز ALA با تزریق زیر جلدی منجر به کاهش قابل‌توجهی در حجم کوفتگی و محافظت در برابر رفتارهای اضطرابی شد.

از آنجایی که DHA ترکیبی جدایی ناپذیر از فسفولیپیدهای غشایی بافت های عصبی است، علاقه مندی به بررسی اینکه آیا مصرف DHA یا غذاهای اصلی آن از بیماری های عصبی محافظت می کند وجود دارد. نقش ALA بر عملکرد مغز کمی مورد مطالعه قرار گرفته است، اگرچه تصویر شروع به تغییر کرده است.

در یک مطالعه آزمایشگاهی، کشت های اولیه سلول های بنیادی عصبی موش های جنینی E14 با دوزهای مختلف اسید لینولئیک و ALA مورد چالش قرار گرفتند. نویسندگان دریافتند که ALA بالاترین پتانسیل را برای القای تمایز سلول‌های بنیادی عصبی به آستروسیت‌ها و الیگودندروسیت‌ها، به موازات تغییرات در بیان ژن‌های Notch-1، Hes-1 و Ki-67 دارد.

فعال شدن میکروگلیا میانجی پیری مغز مرتبط با التهاب مزمن، آسیب و تخریب عصبی است. فیشر و همکاران.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.