کاشی گرانیتی بهسرامی که موجب مرگ یه کارگر افغانی شد

محبوب ترین کاشی گرانیتی بهسرام آنهایی هستند که به رنگ صورتی و مشکی هستند. سیاه‌ها آنهایی هستند که با سنگ گابرو، یک سنگ آذرین بسیار کمیاب، ساخته شده‌اند. کاشی‌های مبتنی بر گرانیت سفید رایج‌تر هستند و برای استفاده در مکان‌های پرتردد مانند اتاق‌ها، پیشخوان‌ها و نماها توصیه می‌شوند.

عامل تعیین کننده دیگری که در ساخت و ساز فعلی تغییر کرده است، استفاده از کاشی های کف سرامیکی یا چینی در مقایسه با روش قبلی استفاده از موزاییک های خمیری یا گرانیتی است.

کاشی‌های سرامیکی یا چینی ابعاد بزرگ‌تری نسبت به کاشی‌های خمیری قبلی دارند و نازک‌تر هستند. جنس آن نیز متفاوت است، زیرا کاشی های فعلی بیشتر سرامیکی هستند که تا حدی ضریب انبساط بیشتری نسبت به کاشی های خمیری یا گرانیتی دارند.

کاشی

درک این نکته حائز اهمیت است که کاشی های مبتنی بر رسی و به طور کلی هر مصالح ساختمانی فعلی، به استثنای فولاد و برخی از سنگ های طبیعی، با رطوبت تغییر اندازه می دهند. با افزایش رطوبت، اندازه قطعات افزایش می یابد.

تنوع در اندازه هم به مواد و هم به فرآیند ساخت بستگی دارد و یکی از ویژگی های منحصر به فرد کاشی های کف نیست. این تغییرات اندازه می تواند در دیوارهای بلوک سیمانی، دیوارهای بلوک سفالی، کاشی های کف و خود خاک های طبیعی وجود داشته باشد.

ما در حال حاضر متوجه روند موجود در ساخت و ساز، برای قرار دادن کاشی یا پرداخت از هر نوع، بدون اشباع مناسب در آب شده ایم. غوطه ور کردن کامل پوشش ها در ظروف آب برای حداقل 6 ساعت قبل از قرار دادن مواد، یک روش معمول ساخت و ساز بود.

مشکل عدم اتخاذ این روش این است که شما سطح را خشک می‌کنید، به این معنی که وقتی رطوبت به دست می‌آید، امکان انبساط دارد.

هنگامی که کاشی خشک گذاشته می شود، یک منطقه خاص، به عنوان مثال، بین دیوارهای یک اتاق را اشغال می کند. هنگامی که این کاشی خیس می شود، منبسط می شود و سعی می کند منطقه بزرگ تری را اشغال کند. اما از این انبساط جلوگیری می شود زیرا تمام کاشی ها به محیط اتاق محدود می شوند، نتیجه فشرده شدن در کاشی است که می تواند باعث بلند شدن آن شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.