لباس ضد اسید دو تکه ای که لباس فرم مدرسه ای در ایتالیا شد

لباس ضد اسید دو تکه در برابر خطرات زیستی، این نوع خطرات در نتیجه شیوع ایدز و هپاتیت که از طریق خون منتقل می شوند بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

بنابراین، مشاغلی که ممکن است مستلزم قرار گرفتن در معرض خون یا مایعات بدن باشد، اغلب نیاز به استفاده از لباس ها و دستکش های مقاوم در برابر مایعات دارند. بیماری هایی که توسط حیوانات از طریق جابجایی منتقل می شوند (مثلاً سیاه زخم) برای مدت طولانی شناخته شده است و نیاز به اقدامات محافظتی مشابه اقداماتی دارد که برای کنترل پاتوژن های منتقله از خون بر انسان ها استفاده می شود.

در ساخت این پوشاک پیشرفت در دو جهت حاصل شده است. از یک طرف، محصولاتی تولید شده اند که بر اساس مواد غیر بافته شده، که به عنوان موانع موثر عمل می کنند، و از طرف دیگر، پارچه های ضد باکتری که با استفاده از یک عامل ضد باکتری بر روی سطح پارچه به دست می آیند، ساخته شده است.

به طور کلی، اثربخشی لباس‌هایی که در برابر تشعشعات یونیزان محافظت می‌کنند، بر اساس اصل محافظ است (مانند پیش‌بند و دستکش‌های سرب‌دار).

لباس

از سوی دیگر، لباس‌هایی که در برابر تشعشعات غیریونیزان محافظت می‌کنند، مانند امواج مایکروویو، مبتنی بر اتصال به زمین، عایق‌سازی از طریق محافظ الکترومغناطیسی و پارچه‌هایی با هدایت الکتریکی بالا و اتلاف ساکن هستند.

لباسی طراحی شده است که به صورت بصری حضور کاربر را نشان دهد، به طوری که در موقعیت های مخاطره آمیز، تحت هر نوع نور روز یا پرتو نور مصنوعی شناسایی شود. حفاظت را می توان با ماده ای که خود لباس را تشکیل می دهد یا با افزودن به لباس ساخته شده از مواد فلورسنت یا با ویژگی های بازتابی مناسب به دست آورد.

تشخیص بصری کاربر با کنتراست بالا بین لباس و محیط پس‌زمینه که در آن دیده می‌شود، و همچنین با گسترش بیشتر مناطق تحت پوشش مواد با دید بالا، بهبود می‌یابد. سه محدوده رنگی از مواد پس زمینه و مواد ترکیبی تعریف شده است. هر سه در اکثر مناطق روستایی و شهری در طول روز دید را فراهم می کنند.

در هر صورت، کاربران باید محیط خاصی را که در آن فعالیتشان انجام می شود، در نظر بگیرند تا مشخص کنند که چه نوع محافظتی لازم است و بنابراین رنگی را انتخاب کنند که بهترین کنتراست را ارائه می دهد. دو جدول دو دسته از مواد با ویژگی منحصر به فرد را نشان می دهد. بالاترین سطوح بازتابی، بهترین کنتراست و بهترین دید را تضمین می کند. بنابراین باید از محصول بازتابی با بالاترین ضریب بازتاب مجدد استفاده شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.