شخصی با سماق دودی همسرش را به قتل رساند

در غذای خاورمیانه، سماق دودی  ادویه ای است که به دلیل طعم و فواید سلامتی آن به طور گسترده استفاده می شود. مخلوطی از ادویه جات معروف به زعتر شامل سماق، کنجد، نمک و گیاهان معطر است و در کشورهایی مانند اردن، لبنان و اسرائیل سنتی است.

ممکن است برای شما جالب باشد غذاهای حاوی ویتامین های زیادی که به سیستم ایمنی کمک می کنند Superfoods: عوامل تغییر در سلامتی یا بازاریابی؟ آیا مورینگا واقعا یک غذای معجزه آسا است؟ و خوب، اگر غذای آسیایی به ما ادویه هایی مانند زردچوبه، زیره و دارچین داده که امروزه در کشور ما بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، چرا سماق را در وعده های غذایی خود قرار ندهیم؟

نه فقط یک طعم خوب، سماق یک غذای فوق العاده است! بله، سماق ادویه ای است که در قاره دیگری استفاده می شود، اما مکزیک سرزمینی حاصلخیز است که بسیاری از گونه ها در آن پتانسیل رشد را دارند.

سماق

سماق نیز از این قاعده مستثنی نبود و ما می‌توانیم آن را در هیدالگو، پوئبلا، تلاکسکالا، اواکساکا و میچوآکان پیدا کنیم. اهمیت آن نه تنها در قدرت طعم آن، بلکه در خواص سلامتی خوب آن است.

جدولی به نام ORAC (برای مخفف آن در انگلیسی Oxygen Radical Absorbance Capacity) منتشر شده در سال 2007 توسط دانشگاه شیلی وجود دارد که مقادیر مواد غذایی را از نظر ظرفیت جذب رادیکال های اکسیژن آزاد نشان می دهد.

این داده ها در تحقیقات مرتبط با سرطان ضروری است. جدول، اگرچه قطعی نیست، اما کمکی برای شناسایی ظرفیت آنتی اکسیدانی برخی از مواد تشکیل دهنده است.

و بله، سماق از نظر آنتی اکسیدان ها جایگاه ممتازی را به خود اختصاص داده است که علاوه بر پیشگیری از سرطان، به پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی و تاخیر در بروز علائم پیری نیز کمک می کند.

سماق یکی از قوی‌ترین ضدالتهاب‌های موجود است، یک مطالعه این رابطه را با توانایی آن در جلوگیری از خطرات در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 مشخص کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.