شخصي با نخود هندي سفره عقد دخترش را تزيين كرد

چه زمانی نخود هندی را به کودک معرفی کنیم؟ هنگامی که کودک شما از نقطه عطف شش ماهگی عبور کرد ، می توانید به او غذای جامد را در مقادیر معقول شروع کنید. با این حال، مشخص است که نخود فرنگی دارای پتانسیل ایجاد گاز یا ناراحتی در نوزادان است. علاوه بر این، مصرف نخود فرنگی نیز با اسید اوریک مرتبط است.

والد بودن وظیفه تغذیه صحیح کودکتان را بر عهده دارد. همه غذاهای مغذی را باید در اوایل زندگی معرفی کرد تا ذائقه و عادت به خوردن غذای خوب در آنها ایجاد شود. هنگامی که کودک شما شروع به رشد دندان های خود کرد، باید غذای جامد را در برنامه غذایی خود قرار دهید. مواد جامد را می توان از سن شش ماهگی به بعد معرفی کرد. یکی از این غذاها «نخود و یا نخود فرنگی» شیرین است.

بنابراین، برای اطمینان بیشتر، هنگامی که کودک از مرز 8 ماهگی خود گذشت، نخود فرنگی را وارد رژیم غذایی او کنید.

نخود سبز منبع عالی ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر است. نخود فرنگی سرشار از ویتامین A، B1، B6، K و ویتامین C است. نخودفرنگی همچنین سرشار از مواد معدنی مانند منیزیم، پتاسیم، آهن و فسفر است. همچنین سرشار از فیبر، پروتئین، کربوهیدرات، نیاسین و فولات است. نخود فرنگی یک گزینه غذایی توصیه شده برای نوزادان است.

نخود
به این فکر می کنید که چرا باید نخود فرنگی را به رژیم غذایی کودک خود اضافه کنید؟ برای دانستن فواید شگفت انگیز آن به ادامه مطلب مراجعه کنید:

به ایجاد ایمنی قوی کمک می کند. سطح هموسیستئین را برای کاهش خطر مشکلات قلبی کاهش می دهد. با بهبود سلامت دستگاه گوارش به خلاص شدن از شر یبوست کمک می کند.

به مدیریت وزن مناسب کمک می کند. منجر به تقویت سلامت استخوان می شود.
یک مطالعه نشان می دهد که نخود فرنگی غذایی نیست که به شدت توسط آفت کش ها آلوده شود. به همین دلیل، اگر به این فکر می کنید که از چه نوع نخودی برای غذای کودک استفاده کنید. انتخاب ارگانیک نسبت به معمول کاملاً انتخاب شماست.

وقتی در سوپرمارکت هستید، نخود سبز تازه را بررسی کنید. غلاف ها باید سبز و سفت به نظر برسند بدون لکه یا علائم خشکی. وقتی نخودها را لمس می‌کنید، باید بافت نرمی داشته باشند. به یاد داشته باشید که سایز متوسط ​​را بخرید زیرا شیرین تر از بزرگ هستند.

وقتی صحبت از نگهداری نخود فرنگی می شود، به یاد داشته باشید که غذا را فوراً و بدون تاخیر زیاد آماده کنید، زیرا نخودفرنگی در مدت طولانی تر تازه نمی ماند. با این حال می توانید نخود فرنگی را در فریزر نگهداری کنید، اما وقتی صحبت از بچه ها می شود، تازه بهترین گزینه خواهد بود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.