سرکه قرمز بیژن که موجب کاهش التهاب معده می شود

سرکه قرمز بیژن که از کربوهیدرات های مختلف قابل تخمیر مانند انگور و سیب تولید می شود، از کلمه فرانسوی “vin aigre” به معنای شراب ترش گرفته شده است.

سرکه سرشار از مواد مغذی و ترکیبات فعال زیستی مانند پلی فنول ها است و بیش از 3000 سال است که برای تعدادی از کاربردهای دارویی و آشپزی استفاده می شود.

سرکه سیب یک سرکه محبوب با کاربردها و فواید بسیار است. به خواندن ادامه دهید تا در مورد مزایای سلامتی سرکه سیب و اینکه چگونه می توانید به راحتی این سرکه همه کاره را در رژیم غذایی خود بگنجانید، آشنا شوید.

سرکه‌هایی مانند سرکه سیب (ACV) با استفاده از فرآیندی به نام تخمیر تولید می‌شوند. سرکه سیب از خرد کردن سیب در آب سیب و اجازه دادن به مخمرهای طبیعی برای مصرف و هضم قندهای ساده موجود در آب به دست می آید. این فرآیند الکل تولید می کند.

سرکه

سپس، باکتری های اسید استیک (AAB) که در همه جای محیط وجود دارند، الکل را به اسید استیک اکسید می کنند، ترکیبی که به سرکه طعم و عطر ترش می دهد.

فرآیند تخمیر سرکه ، کشت مخمر و AAB را تولید می کند که روی سطح سرکه به نام “مادر” رشد می کند. کشت مادر یک توده لزج و غیر سمی است که مصرف آن بی خطر است و در داخل بطری های ACV فیلتر نشده قابل مشاهده است.

اگرچه برخی از مردم بر این باورند که مادر به دلیل محتوای پروبیوتیک (باکتری‌های مفید) مزایای سلامتی ACV را افزایش می‌دهد، تحقیقات بیشتری برای حمایت از این ادعا مورد نیاز است.

در مقایسه، برخی از تولیدکنندگان ACV خود را پاستوریزه و فیلتر می کنند تا کشت مادر را حذف یا از تشکیل آن جلوگیری کنند. با این حال، مادر ممکن است پس از باز شدن بطری دوباره تشکیل شود.

 

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.