زنی با شکلات تافی خارجی نان گردویی درست می کند

شکلات تافی خارجی باعث خوشحالی می شود و یکی دیگر از دلایلی که نباید شکلات را کنار بگذاریم، تأثیر آشکاری است که روی ذهن ما می گذارد.

شکلات ما را خوشحال می کند و روحیه ما را بالا می برد. شکلات تلخ حاوی تریپتوفان است، اسید آمینه ای که پیش ساز هورمون سروتونین است. سروتونین همچنین به عنوان “هورمون شادی” شناخته می شود.

این که آیا تأثیر آن بر روحیه ما واقعاً به دلیل مواد تشکیل دهنده آن است می توان شک کرد. با این حال، ما از دوران کودکی شکلات را با احساسات و خاطرات مثبت مرتبط می‌دانیم.

به همین دلیل است که امروز هم با خوردن آنها احساس راحتی بیشتری می کنیم. شکلات اعتیاد آور است طبق یک مطالعه، تقریباً همه زنان و دو سوم مردان خود را معتاد به شیرینی جات توصیف می کنند.

شکلات

در واقع، شکلات حاوی موادی است که نشان داده شده است اعتیادآور بوده و از نظر ساختاری شبیه به مواد موجود در حشیش است. اما مقدار بسیار کمی از این در شکلات نیز وجود دارد که نمی تواند باعث اعتیاد واقعی شود.

با این وجود، شکلات می تواند به یک اعتیاد واقعی تبدیل شود. افرادی هستند که هر روز 100 یورو شیرینی و شکلات می خورند. با این حال، مطالعات نشان داده است که این افراد از نظر جسمی به شکلات وابسته نیستند، بلکه از نظر روحی و روانی: در آزمایش‌ها تمام مواد موجود در شکلات به آنها داده شد، اما آنها همچنان احساس شکلات داشتند.

میل ما به شکلات از کجا می آید؟ شکلات یک اثر کاملا روانی دارد. شکلات حاوی بسیاری از مواد بالقوه موثر است، اما در بیشتر موارد دوز آن بسیار کم است که نمی تواند تأثیر مثبتی بر بدن انسان داشته باشد. بنابراین شکلات حداکثر اثر روانی دارد. در آینده نیز احتمالاً به شکلات بروشور داده نمی شود و به صورت رایگان در همه جا به عنوان یک غذای لوکس در دسترس خواهد بود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.