اطلاعات نسبتاً جزئی در مورد مکانیسم های رشد گل

برخلاف برخی از موضوعات دیگر در رشد گل گل رز آبی ، اطلاعات نسبتاً جزئی هنوز در مورد مکانیسم هایی که رشد را در هر یک از انواع اندام متمایز تشکیل دهنده گل کنترل می کنند در دسترس است.

اندام‌های تولید مثل گل‌ها (برچه‌ها و برچه‌ها) از نظر ساختاری و رشدی پیچیده هستند، در حالی که اندام‌های استریل پریانت نیز می‌توانند در برخی موارد ساختارهای کاملاً پیچیده‌ای مانند خارهای شهد یا لوله‌های تاج را تشکیل دهند.

اندام‌های پریانث علاوه بر این ممکن است حاوی مناطقی از رنگدانه، بافت‌های ترشحی و ریزساختارهای سطحی باشند که در تعامل با گرده‌افشان حیوانات عمل می‌کنند  گل رز سفید هلندی و به پیچیدگی آن‌ها می‌افزایند.

علاوه بر این، نیروها و مکانیسم‌های اساسی که رشد را در همه اندام‌های گیاه، از جمله اندام‌های گل، کنترل می‌کنند، کاملاً درک نشده‌اند.

بنابراین، مطالعه رشد اندام‌های گل رز هلندی صورتی ، حوزه وسیعی از زیست‌شناسی گیاهی را نشان می‌دهد که روشن شدن آن نیازمند رویکردهای چند رشته‌ای است، به‌ویژه برای متحد کردن مکانیسم‌های ژنتیکی مولکولی سطح بالا با نیروهای فیزیکی که در نهایت رشد گیاه را در سطح سلولی کنترل می‌کنند.

علی‌رغم این مشکلات، گروه‌های متعددی از طیف وسیعی از روش‌ها برای پیشرفت روزافزون در درک رشد اندام‌های گل استفاده می‌کنند. بیوزامی و همکاران (2014) به یک نیروی فیزیکی بسیار مهم که به طور مستقیم به رشد کمک می کند، یعنی فشار تورگر نگاه می کنند.

آنها اهمیت فشار تورگو را در رشد گیاه بررسی کرده و سه مطالعه موردی مربوط به گل را ارائه می کنند. این نویسندگان به ویژه بر پیشرفت و نیازهای بیشتر به پیشرفت‌های فنی برای اندازه‌گیری فشار تفاضلی در بافت‌های زنده تأکید می‌کنند.

در سطح بالاتر مکانیسم های کنترل رونویسی، Fourquin و همکاران. (2014) ارتولوگ‌های دو گونه حبوبات، Pisum sativum و Medicago truncatula، فاکتور رونویسی CRABS CLAW (CRC) را تجزیه و تحلیل کردند که جنبه‌های متعدد رشد برچه و شهد را در arabidopsis تنظیم می‌کند.

آن‌ها حفظ عناصر کلیدی عملکرد CRC را بین گونه‌های آرابیدوپسیس و حبوبات نشان می‌دهند، اما نقش‌های جدیدی از ارتولوگ‌های CRC حبوبات را در بافت‌های عروقی نشان می‌دهند که گل ارکیده بنفش در مطالعات مبتنی بر arabidopsis مشخص نبود. کوستانزو و همکاران، مجدداً بر رشد اندام‌های گل و همچنین روی رویدادهای قبلی در توسعه گل و معماری گل آذین تمرکز کردند.

(2014) نقش خانواده ژن WOX را بررسی می کند. این نویسندگان به ویژه بر اهمیت به دست آوردن داده های عملکردی از طیفی از گونه های مدل برای کشف تمام عملکردهای بیولوژیکی یک ژن یا خانواده خاص تأکید می کنند.

 • منابع:
  1.  Current trends and future directions in flower development research
 • تبلیغات: 
  1. لوله که توانست از ریزش کوه جلوگیری کند
  2. تعیین جنسیت جنین با استفاده از پودر لیمو عمانی!
  3. جورابی که با پوشیدن آن پاها درمان می یافت!
  4. چگونه یک پتو در جنگ جان صد نفر را گرفت؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.