آویشن برای سرفه کودکان موجب آمدن موجودات فضایی به ایران شد

چای آویشن چه فوایدی دارد، برای چه مفید است؟ چای آویشن را چگونه تهیه کنیم؟
می توان فواید چای آویشن برای سرفه کودکان را در سرماخوردگی و شکایات سرفه مشاهده کرد. چای آویشن که به عنوان یک آرام بخش طبیعی نیز عمل می کند، خاصیت تسکین تنش عضلانی را نیز دارد. بنابراین، فواید چای آویشن چیست، برای چه مفید است؟ چای آویشن چگونه تهیه می شود و چگونه مصرف می شود؟

فواید چای آویشن با داشتن خواص آنتی اکسیدانی، دارای اثر تقویتی، ضد التهابی، تسکین دهنده درد، خلط آور، حمایت کننده سیستم ایمنی و محافظت در برابر میکروارگانیسم ها می باشد. همچنین تاثیرات مثبتی بر سیستم گوارشی دارد.

هضم غذا را آسان می کند و برای مشکلات معده مفید است. خونریزی قاعدگی را متعادل می کند و اثر آرامش بخشی در دردهای قاعدگی گرفتگی ایجاد می کند. می توان از آن به عنوان چای و دهان شویه در سرفه و التهاب دستگاه تنفسی فوقانی استفاده کرد.

آویشن

از فواید چای آویشن که حاوی منگنز، منیزیم، روی، پتاسیم، کلسیم و آهن است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پونه کوهی حاوی آنتی اکسیدان ها و پلی فنول هایی مانند لوتئین، زآگزانتین و نارینژنین است. این ترکیبات چای آویشن را در برابر رادیکال های آزاد که باعث پیری و بیماری می شوند قوی می کند.

در برابر ویروس ها محافظت می کند. چای آویشن دارای خواص ضد باکتری، ضد میکروبی و مقاومت قارچی است. تیمول، یکی از روغن های اصلی گیاه آویشن، نقش ضد عفونی کننده ای در بدن دارد.

آب آویشن علاوه بر فوایدی که دارد در صورت زیاده روی در مصرف آن مشکلات مختلفی را ایجاد می کند. بنابراین در مصرف آب آویشن باید احتیاط کرد. علاوه بر مصرف زیاد آن، مواردی وجود دارد که هرگز نباید از آب آویشن استفاده کرد.

در این زمینه ، زنان باردار، مادران شیرده، مصرف‌کنندگان دائمی مواد مخدر و مبتلایان به بیماری‌های مزمن باید قبل از مصرف آب آویشن با پزشک متخصص مشورت کنند. در صورت مشاهده عوارض جانبی مانند تهوع، سرگیجه، استفراغ در مصرف آب آویشن باید به نزدیکترین مرکز بهداشتی درمانی مراجعه کرد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.